Угледни час-Escape room у настави Принципа економије

Ученици одељења 2/3 имали су прилике да се увере да часови и наставне јединице које се обрађују на њима могу бити веома занимљиви.
Наиме, професорка Бобана Ђорђевић одржала је oгледни час у поменутом одељењу на тему „Дигитални escape room уз употребу мобилног телефона као наставног средства у систематизацији кључних појмова макроекономије“. Ученици су имали прилике да користе мобилне телефоне за играње игрице на часу, игрице која је едукативног карактера и има за циљ утврђивање градива из предмета Принципи економије. Ученици су били „заробљени“ у својој дигиталној учионици и имали су задатак да решавањем задатака дођу до делова кода којим ће откључати дигиталну браву и „побећи“ из учионице.
Мотивисаност ученика за учешће у раду на часу, њихова жеља да што пре одговоре на постављене задатке, као и осмеси и задовољни погледи на крају часа су доказ да је реализован на креативан и занимљив начин.