Наши ученици у чесници UPSHIFT радионица

Ученици наше школе су у периоду од 13. до 15. новембра учестовали на UPSHIFT радионици у Крагујевцу у организацији Достигнућа младих у Србији и УНИЦЕФ-а. На овој радионици, бавили су се препознавањем и решавањем проблема у локалној заједници.
Једна екипа под називом „Економска барса“ у саставу Павле Ристић, Андрија Станковић, Лазар Петровић, Ђорђе Алексић, Матија Стојановић се бавила проблемом загађења реке Топлице, и пеедставила једаннод еколошких проблема заједнице.
Друга екипа под називом „Girls not brides“ у саставу Ана Павловић, Маријана Петровић, Анита Аранђеловић, Ивана Лосић и Тамара Марјановић је одлучила да се бави проблемом насиља над женама у руралним срединама које се јавља као последица раног ступања у брак.
Ова екипа је освојила финансијсkу и менторску подршку Unicef-a у износу од 100.000 динара, и имаће прилику да у наредном периоду овај пројекат реализује у пракси.
Поносни смо на наше ученике.