Посета 84. новосадском Међународном пољопривредном сајму

У недељу, 14. маја 2017. године, ученици наше школе, имали су прилику да посете 84. новосадски Међународни пољопривредни сајам. Захваљујући нашој општини Житорађа, ђаци су бесплатно посетили сајам пољопривреде са својим наставницима пољопривредне струке.

Organska_hrana

Ученици су имали прилику да виде разноврсну механизацију и органске производе, али и 1.500 најквалитетнијих грла стока, што је за 300 више у односу на прошлу годину, као и друге понуде многобројних излагача. Посебну пажњу изазвала је изложба стоке, један од главних адута Пољопривредног сајма.

dc1e8137a8cc1f26619893eaa79611a8

Живи експонати сваке године привлаче велику пажњу наших ученика, а ове године миљеник, добри бик, је Кокан, тежак чак  1.980 килограма, прави шампион.

826493c67c8364a74d061dc02f58e62f

Наши ученици су могли да виде најскупљу машини на овогодишњој смотри пољопривредне механизације – Холмерову самоходну вадилицу за шећерну репу, која кошта чак 700.000 евра. Ова вадилица има климатизовану кабину и три осовине.

najskuplji_kombajn

Ђаци су били у прилици да премијерно на штанду “Almex”, виде комбајн за шећерну репу,  Terra Dos Т4, који је поставио нове стандарде у раду. Захваљујући јединственом систему, Easy Lift Holmer, гарантује најбоље резултате у вађењу шећерне репе, а мала маса конструкције обезбеђује очување земљишта при раду, услед смањеног притиска на подлогу.

433120629aec755861d8b3b6aeb4e459

Најскупљи конвенционални трактор на свету, такође је био изложен на сајму: „Fenot 1050 Vario“.

Наша школа негује традицију да сваке године посети ову манифестацију како би ученици научили нешто ново из своје струке, били у кораку са временом, видели најбоља техничка достигнућа, изложбе органске хране, производе са ознаком географског порекла, уживали и дружили се.

Након завршене посете сајму, ученици су имали времена да проштају Петроварадинском тврђавом и пуни утисака се вратили кући.