Održana radionica „Edukacija danas – za bezbednije sutra!“

U prostorijama Srednje škole u Žitorađi održano je predavanje za učenike na temu bezbednosti i sigurnosti adolescenata. Predavanje je održano u okviru projekta pod nazivom „Edukacija danas – za bezbednije sutra!“ pod porkoviteljstvom Centra za omladinu „Tvoja Srbija“ iz Beograda. Filipović Milan, direktor škole je poželeo dobrodošlicu gostima i izrazio zahvalnost što su baš ovu školu odabrali da bude jedna od 26 škola u Srbiji u kojima je održano predavanje. Vitomir Golusina, predstavnik Internacionalne Policijske Akademije iz Beograda, u svojstvu predavača je istakao zadovoljstvo činjenicom da je škola prepoznala značaj pravovremene i kontinuirane edukacije o svim bezbednosnim pitanjima i izazovima sa kojima se susreću mladi i poželeo učenicima da steknu znanja koja će primenjivati u životu i daljem radu. Na predavanju je bilo reči o nasilju, bolestima zavisnosti i trgovini ljudima kao aktuelnim bezbednosnim pretnjama i rizicima kojima je omladina izložena a takođe i o načinima prevencije i zaštite.

[WRGF id=303]